Jak zacząć? Gra w szachy dla początkujących

0

Szachy to wielka przyjemność, rozrywka która uczy myślenia logicznego, koncentracji i planowania. Żeby grać z satysfakcją, warto poznać zasady i próbować, ćwiczyć, sprawdzać się. Podpowiadamy, jak może wyglądać gra w szachy dla początkujących.

Co ci jest potrzebne?

Nie trzeba wiele, żeby zacząć grę w szachy. Wystarczy plansza, pionki i dobre chęci. Wybierz komplet do gry, który ładnie się prezentuje – z pewnością przyjemniej ci będzie sięgać po estetyczne pionki które dobrze leżą w ręce oraz stabilną planszę. Nie przejmuj się początkowymi trudnościami – początkujący mogą być trochę przytłoczeni ilością pionów, zasad i możliwości ustawień, ale wystarczy kilka prób i wszystko staje się prostsze i znacznie ciekawsze. Przyda się także towarzysz do gry, z którym razem będziesz stawiać pierwsze kroki w szachach. Czasami jednak możesz ćwiczyć wyłącznie samodzielnie.

Trenuj, trenuj, trenuj

Praktyka czyni mistrza, a przynajmniej sprawia, że szachy można dobrze poznać i wciągnąć się w grę. Tak więc próbuj, ćwicz, graj, zaproś na spotkanie szachowe znajomych albo członków rodziny. W ten sposób spędzasz przyjemnie czas i uczysz się jednocześnie!

Spróbuj w klubie

Bardzo dobrym miejscem na naukę gry w szachy dla początkujących jest okoliczny klub szachowy. Tam znajdziesz ludzi pasjonujących się szachami, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą, doradzą, a także usiądą do rozgrywki i pokażą wiele praktycznych zagrań i umiejętności. Dzięki uczęszczaniu do klubu bardzo łatwo jest złapać „bakcyla” i szybko się uczyć.

W domowym zaciszu, z książką w ręku

Istnieje bardzo duży wybór literatury szachowej, z której można krok po kroku przejść od poznania zasad gry w szachy, poprzez rozgrywki dla początkujących, aż po ćwiczenia na najsłynniejszych zagrywek profesjonalistów. Z książką można ćwiczyć indywidualnie i próbować wiele opcji danego ustawienia, żeby ulepszać swoją grę. Oczywiście, można w ten sposób grać w duecie i dzięki temu podwyższyć poziom gry.

Wykorzystaj nowe technologie

Komputer i aplikacje na smartfonie to świetny sposób na naukę i wykorzystanie każdej wolnej chwili na szachy. W wielu aplikacjach można wybrać poziom trudności i wybrać grę w szachy dla początkujących online. To też dobry pomysł, gdy chcesz się nauczyć gry, a nie masz towarzysza na co dzień – sieć ułatwia skomunikowanie się graczy z różnych miejsc kraju i świata.

Komentarze do wpisu (0)

Sonda
Najlepsza książka do nauki szachów?
Produkt dnia
Szachy Olimpijskie Średnie
Szachy Olimpijskie Średnie

120,00 zł

szt.
Zegar Szachowy DGT 2010
Zegar Szachowy DGT 2010

229,90 zł

szt.
Zegar Szachowy DGT 3000
Zegar Szachowy DGT 3000

310,00 zł

szt.
Zegar Szachowy DGT 1001 Czarny
Zegar Szachowy DGT 1001 Czarny

99,00 zł

Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl