Promocje
Szachy Magnetyczne
Szachy Magnetyczne

110,00 zł

Cena regularna: 140,00 zł

Najniższa cena: 140,00 zł
szt.
Szachy Magnetyczne
Szachy Magnetyczne

110,00 zł

Cena regularna: 120,00 zł

Najniższa cena: 120,00 zł
szt.
Jak zacząć? Gra w szachy dla początkujących 0

Szachy to wielka przyjemność, rozrywka która uczy myślenia logicznego, koncentracji i planowania. Żeby grać z satysfakcją, warto poznać zasady i próbować, ćwiczyć, sprawdzać się. Podpowiadamy, jak może wyglądać gra w szachy dla początkujących.

czytaj całość »
Jak nauczyć się grać w szachy w domowym zaciszu? Podpowiadamy, co warto wykorzystać! 0

Szachy to pasjonująca gra, która doskonale wpływa na koncentrację i umiejętność analitycznego myślenia. Choć dla początkujących może wydawać się ona skomplikowana, to wystarczy nieco wprawy i znajomość podstawowych reguł, by rozgrywki zaczęły dostarczać satysfakcji. Jak nauczyć się grać w szachy w domowym zaciszu? Podpowiadamy, na co warto wrócić uwagę!

czytaj całość »
Jak wygrać w szachy? Poznaj zasady, które przybliżą Cię do zwycięstwa! 0

Wygrana w szachach zależy od wielu czynników. Do najistotniejszych można zaliczyć obraną strategię i umiejętności. Niezwykle ważne są również posunięcia przeciwnika. Doprowadzenie do zwycięstwa może okazać się trudne, szczególnie jeśli masz naprzeciw bardziej doświadczonego szachistę. Jak wygrać w szachy? Sprawdź, co przybliży Cię do triumfu!

czytaj całość »
Ruchy w szachach – możliwości poszczególnych figur i pionków 0

Szachy to pasjonująca gra, która dostarcza rozrywki i stymuluje umysł. Rozgrywka odbywa się według ściśle określonych zasad, które należy poznać przed rozpoczęciem szachowej przygody. Kluczowym aspektem są możliwości przesuwania poszczególnych figur i pionków. Sprawdź, co musisz wiedzieć o ruchach w szachach, zanim przystąpisz do pierwszej rozgrywki!

czytaj całość »
Jakie są zasady gry w szachy? 0

Poznając podstawowe znaczenie figur umieszczonych na desce, tak naprawdę uczysz się pierwszych reguł, które panują w tej grze. Sama rozgrywka toczy się jednak jeszcze według innych wyznaczników, które koniecznie trzeba poznać, jeśli traktuje się szachy poważnie. Dowiedz się, jakie są istotne zasady gry w szachy?

czytaj całość »
Jakie figury występują na szachownicy? Podstawowe zasady gry w szachy 0

Zasady gry w szachy mogą nastręczać problemów z ich zrozumieniem, ale tylko do czasu, gdy rozłożysz całość na mniejsze kawałki. Poznając znaczenie każdej z figur występującej na szachownicy z pewnością zrozumiesz, o co w tym wszystkim chodzi. A stąd już niedaleko do emocjonujących partii, które będziesz rozgrywał z najbliższymi. Poznając zasady w rodzinnym gronie, od razu zyskujesz partnerów do gry.

czytaj całość »
Bez szachownicy nie ma zabawy - plansza do szachów najważniejszym elementem gry 0

Każdy, kto gra w szachy wie, że bez planszy nie ma rozgrywki. Wszyscy, którzy grają zawodowo bądź dopiero uczą się sztuki Królewskiej Gry, potrzebują swojej planszy, na której mogą doskonalić szachowe umiejętności. Jak wygląda profesjonalna szachowa plansza, z czego jest wykonana i czym się charakteryzuje? Jedno jest wiadome - dużą rolę odgrywa w szachach kolorystyka - jednak jakie to ma naprawdę znaczenie?

czytaj całość »
Drewniane szachy rzeźbione, jako powrót do dzieciństwa 0

Z pewnością większość osób sięgając pamięcią do czasów dzieciństwa, znajdzie taki moment, który rozpamiętuje z uśmiechem. Dla sporej części będzie to czas spędzony u dziadków. We wspomnieniach zawsze łatwo można przywołać jeden szczególny obraz. Ukochany dziadek siedzący w starym, ulubionym fotelu, a obok niego równo rozłożona plansza przepięknych, rzeźbionych, drewnianych szachów. Te z osób, które dziś uchodzą za mistrzów rozgrywek, w dużej mierze zawdzięczają swój talent wielu godzinom nauki tej trudnej sztuki spędzonym ze swoim przodkiem. Jak więc dbałość o detale rzeźbienia figur szachowych potrafi wpływać na rozgrywkę? Co takiego wyjątkowego jest w tym rodzaju wykonania gry? Przeczytaj, aby dowiedzieć się jak przy pomocy, z pozoru, prostej gry zachowasz swoje wspomnienia na dłużej!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.20 0

Mistrzostwa Polski 2019 roku odbyły się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych – szachistki i szachiści rywalizowali w imponującej scenerii godnej królewskiej grze. Tytuły Mistrzów zdobyli Iweta Rajlich - 8 tytuł Mistrzyni Polski oraz Kamil Dragun, który w finale zagrał dzięki nominacji Polskiego Związku Szachowego. Imponuje szczególnie wyczyn Iwety Rajlich, która sięgnęła po tytuł ponownie po 7 latach. Gratulujemy!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.18 0

XXV Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych była równocześnie Mistrzostwami Polski w szachach do lat 12 i 14. Cieszymy się, że przynajmniej w małej części szachy znajdują swoje miejsce na arenach olimpijskich wśród innych dyscyplin sportowych takich jak boks, badminton, judo, piłka siatkowa. Mistrzami Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Maria Siekańska (D12), Bartosz Fiszer (C12), Martyna Wikar (D14), Sebastian Półtorak (C14). Gratulujemy Młodym Mistrzom!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.17 0

Wyobraźmy sobie prawie 2000 osób (904 zawodników w grupie A, 797 zawodników w grupie B, 291 osób w grupie C) grających w szachy w jednym miejscu – tak było w tym roku w niemieckiej miejscowości  w Karlsruhe, gdzie rozgrywano kolejną edycję Grenke Open. W turnieju uczestniczyli także Polacy – Patryk Chylewski uzyskał drugą normę na mistrza międzynarodowego.

W tym tygodniu wycinek najciekawszych kombinacji z turnieju Grenke Open 2019.

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.16 0

Najszybsi szachiści Polski

Refleks szachisty jest kolejnym stereotypem. Przeciętny szachista ma niezłe moce obliczeniowe i to działające niezwykle sprawnie i szybko. W trakcie partii błyskawicznej decyzje podejmowane są średnio co 5 – 7 sekund zakładając, że przeciętna partia kończy się po 40 posunięciach i trwa 5 minut. W Katowicach spotkali się najlepsi polscy szachiści, którzy starali się złamać mit refleksu szachisty. Zapraszamy się do zapoznania z wybranymi kombinacjami! Życzymy wszystkim Sympatykom szachów zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.15 0

Ze zmiennym szczęściem grają polskie szachistki na rozgrywanych w Turcji (Antalya) Indywidualnych Mistrzostwach Europy Kobiet. Po 3 rundzie najlepsza z Polek zajmuje 44 miejsce Jolanta Zawadzka 2 punkty, Monika Soćko i Joanna Majdan 1,5 pkt. Miejsca Polek są znacznie poniżej rozstawienia w turnieju – liczymy, że kolejna faza turnieju będzie lepsza dla naszych reprezentantek. Na listach startowych możemy znaleźć również Joannę Worek reprezentującą Czechy i Katarzynę Tomę reprezentującą Anglię.

Kibicujmy polskim szachistkom i zmagajmy się z kombinacjami szachowymi!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.14 0

Pozostajemy na Indywidualnych Mistrzostwach Europy w szachach – liczba rozegranych partii (prawie 2000) powoduje, że liczba ciekawych kombinacji szachowych jest równie imponująca. Brązowy medal GM Kacpra Pioruna to niejedyny sukces Polaków, awans do Pucharu Świata wywalczył GM Mateusz Bartel. A już 10 kwietnia zmagania w Mistrzostwach Europy rozpoczynają Szachistki.  Zapraszamy do zmagań z kombinacjami szachowymi i przy okazji do odwiedzania naszej strony!

czytaj całość »
Sonda
Najlepsza książka do nauki szachów?
Produkt dnia
Szachy Olimpijskie Średnie
Szachy Olimpijskie Średnie

120,00 zł

szt.
Zegar Szachowy DGT 2010
Zegar Szachowy DGT 2010

229,90 zł

szt.
Zegar Szachowy DGT 3000
Zegar Szachowy DGT 3000

310,00 zł

szt.
Zegar Szachowy DGT 1001 Czarny
Zegar Szachowy DGT 1001 Czarny

99,00 zł

Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl