Promocje
Szachy Turniejowe 3 Intarsja
Szachy Turniejowe 3 Intarsja
110,00 zł 99,00 zł
szt.
Fritz & Czesław Nauka Gry w Szachy Dla Dzieci
Fritz & Czesław Nauka Gry w Szachy Dla Dzieci
89,00 zł 85,00 zł
szt.
Szachy Szkolne
Szachy Szkolne
55,00 zł 50,00 zł
szt.
Zegar Szachowy DGT 2010
Zegar Szachowy DGT 2010
215,00 zł 199,00 zł
szt.
Zegar Szachowy DGT 1001 Biały
Zegar Szachowy DGT 1001 Biały
90,00 zł 72,00 zł
szt.
Ruchy w szachach – możliwości poszczególnych figur i pionków 0

Szachy to pasjonująca gra, która dostarcza rozrywki i stymuluje umysł. Rozgrywka odbywa się według ściśle określonych zasad, które należy poznać przed rozpoczęciem szachowej przygody. Kluczowym aspektem są możliwości przesuwania poszczególnych figur i pionków. Sprawdź, co musisz wiedzieć o ruchach w szachach, zanim przystąpisz do pierwszej rozgrywki!

czytaj całość »
Jakie są zasady gry w szachy? 0

Poznając podstawowe znaczenie figur umieszczonych na desce, tak naprawdę uczysz się pierwszych reguł, które panują w tej grze. Sama rozgrywka toczy się jednak jeszcze według innych wyznaczników, które koniecznie trzeba poznać, jeśli traktuje się szachy poważnie. Dowiedz się, jakie są istotne zasady gry w szachy?

czytaj całość »
Jakie figury występują na szachownicy? Podstawowe zasady gry w szachy 0

Zasady gry w szachy mogą nastręczać problemów z ich zrozumieniem, ale tylko do czasu, gdy rozłożysz całość na mniejsze kawałki. Poznając znaczenie każdej z figur występującej na szachownicy z pewnością zrozumiesz, o co w tym wszystkim chodzi. A stąd już niedaleko do emocjonujących partii, które będziesz rozgrywał z najbliższymi. Poznając zasady w rodzinnym gronie, od razu zyskujesz partnerów do gry.

czytaj całość »
Bez szachownicy nie ma zabawy - plansza do szachów najważniejszym elementem gry 0

Każdy, kto gra w szachy wie, że bez planszy nie ma rozgrywki. Wszyscy, którzy grają zawodowo bądź dopiero uczą się sztuki Królewskiej Gry, potrzebują swojej planszy, na której mogą doskonalić szachowe umiejętności. Jak wygląda profesjonalna szachowa plansza, z czego jest wykonana i czym się charakteryzuje? Jedno jest wiadome - dużą rolę odgrywa w szachach kolorystyka - jednak jakie to ma naprawdę znaczenie?

czytaj całość »
Drewniane szachy rzeźbione, jako powrót do dzieciństwa 0

Z pewnością większość osób sięgając pamięcią do czasów dzieciństwa, znajdzie taki moment, który rozpamiętuje z uśmiechem. Dla sporej części będzie to czas spędzony u dziadków. We wspomnieniach zawsze łatwo można przywołać jeden szczególny obraz. Ukochany dziadek siedzący w starym, ulubionym fotelu, a obok niego równo rozłożona plansza przepięknych, rzeźbionych, drewnianych szachów. Te z osób, które dziś uchodzą za mistrzów rozgrywek, w dużej mierze zawdzięczają swój talent wielu godzinom nauki tej trudnej sztuki spędzonym ze swoim przodkiem. Jak więc dbałość o detale rzeźbienia figur szachowych potrafi wpływać na rozgrywkę? Co takiego wyjątkowego jest w tym rodzaju wykonania gry? Przeczytaj, aby dowiedzieć się jak przy pomocy, z pozoru, prostej gry zachowasz swoje wspomnienia na dłużej!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.20 0

Mistrzostwa Polski 2019 roku odbyły się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych – szachistki i szachiści rywalizowali w imponującej scenerii godnej królewskiej grze. Tytuły Mistrzów zdobyli Iweta Rajlich - 8 tytuł Mistrzyni Polski oraz Kamil Dragun, który w finale zagrał dzięki nominacji Polskiego Związku Szachowego. Imponuje szczególnie wyczyn Iwety Rajlich, która sięgnęła po tytuł ponownie po 7 latach. Gratulujemy!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.18 0

XXV Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych była równocześnie Mistrzostwami Polski w szachach do lat 12 i 14. Cieszymy się, że przynajmniej w małej części szachy znajdują swoje miejsce na arenach olimpijskich wśród innych dyscyplin sportowych takich jak boks, badminton, judo, piłka siatkowa. Mistrzami Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Maria Siekańska (D12), Bartosz Fiszer (C12), Martyna Wikar (D14), Sebastian Półtorak (C14). Gratulujemy Młodym Mistrzom!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.17 0

Wyobraźmy sobie prawie 2000 osób (904 zawodników w grupie A, 797 zawodników w grupie B, 291 osób w grupie C) grających w szachy w jednym miejscu – tak było w tym roku w niemieckiej miejscowości  w Karlsruhe, gdzie rozgrywano kolejną edycję Grenke Open. W turnieju uczestniczyli także Polacy – Patryk Chylewski uzyskał drugą normę na mistrza międzynarodowego.

W tym tygodniu wycinek najciekawszych kombinacji z turnieju Grenke Open 2019.

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.16 0

Najszybsi szachiści Polski

Refleks szachisty jest kolejnym stereotypem. Przeciętny szachista ma niezłe moce obliczeniowe i to działające niezwykle sprawnie i szybko. W trakcie partii błyskawicznej decyzje podejmowane są średnio co 5 – 7 sekund zakładając, że przeciętna partia kończy się po 40 posunięciach i trwa 5 minut. W Katowicach spotkali się najlepsi polscy szachiści, którzy starali się złamać mit refleksu szachisty. Zapraszamy się do zapoznania z wybranymi kombinacjami! Życzymy wszystkim Sympatykom szachów zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.15 0

Ze zmiennym szczęściem grają polskie szachistki na rozgrywanych w Turcji (Antalya) Indywidualnych Mistrzostwach Europy Kobiet. Po 3 rundzie najlepsza z Polek zajmuje 44 miejsce Jolanta Zawadzka 2 punkty, Monika Soćko i Joanna Majdan 1,5 pkt. Miejsca Polek są znacznie poniżej rozstawienia w turnieju – liczymy, że kolejna faza turnieju będzie lepsza dla naszych reprezentantek. Na listach startowych możemy znaleźć również Joannę Worek reprezentującą Czechy i Katarzynę Tomę reprezentującą Anglię.

Kibicujmy polskim szachistkom i zmagajmy się z kombinacjami szachowymi!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.14 0

Pozostajemy na Indywidualnych Mistrzostwach Europy w szachach – liczba rozegranych partii (prawie 2000) powoduje, że liczba ciekawych kombinacji szachowych jest równie imponująca. Brązowy medal GM Kacpra Pioruna to niejedyny sukces Polaków, awans do Pucharu Świata wywalczył GM Mateusz Bartel. A już 10 kwietnia zmagania w Mistrzostwach Europy rozpoczynają Szachistki.  Zapraszamy do zmagań z kombinacjami szachowymi i przy okazji do odwiedzania naszej strony!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.12 0

Mistrzostwa Polski Juniorów w najstarszych kategoriach wiekowych do lat 16 i 18 rozegrano w Szklarskiej Porębie w dniach 8 – 16 marca. Zapamiętajmy nazwiska mistrzów, to zapewne wśród nich są nowi arcymistrzowie szachowi.

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.11 0

Radosław Wojtaszek, Jan Krzysztof Duda, a także Mateusz Bartel reprezentowali Polskę w turniejach MASTERS, CHALLENGERS rozegranego w Pradze Festiwalu Szachowego. Organizatorom udało się zorganizować bardzo silne turnieje kołowe, gdzie dwaj najsilniejsi polscy szachiści odgrywali czołowe role zdobywając po 5 punktów w 9 partiach.

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.10 0

Werder Brema, Hamburger SK między innymi takie zespoły występują w niemieckiej szachowej Bundeslidze, która w sezonie 2018-2019 zakończy się 7 kwietnia. Polacy występują w dość licznym gronie – dla przypomnienia jest to jedna z najsilniejszych lig szachowych w Europie. W tym tygodniu wybraliśmy kombinacje z szachowej Bundesligi.

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.09 0

2019 Champions Showdown to zawody rozegrane w Saint Louis Chess Club w celu popularyzacji szachów.  W jednym z pięciu meczów zmierzyli się Hikaru Nakamura i najlepszy obecnie polski szachista Jan-Krzysztof Duda – mecz składał się z 12 partii szachów szybkich i 24 partii szachów błyskawicznych. Organizatorzy zapewnili pokaźny fundusz nagród 300.000USD – tym razem Amerykanin okazał się silniejszy wygrywając w szachach szybkich 14-10 oraz szachach błyskawicznych  oraz 15,5:8,5. Na pocieszenie pokonany Jan Krzysztof Duda zainkasował 24.000USD.

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.08 0

Dobry klimat dla szachów!

Liczna grupa Polaków uczestnicząca w turnieju Lisbon Portugal Open 2019 potwierdza tezę, że w Portugalii jest coraz lepszy klimat do gry w szachy. Z 10 Polaków najwyższe miejsca zajęli GM Krzysztof Jakubowski (9) oraz IM Łukasz Butkiewicz (18) – dodajmy, że w turnieju uczestniczyło blisko 300 szachistów. Zapraszamy do rozwiązywania!

czytaj całość »
Kombinacje szachowe 2019.07 0

Z udziałem naszego najlepszego szachisty Jana Krzysztofa Dudy rozegrano w Wijk aan Zee po raz 81 turniej szachowy Tata Steel Chess. Turniej zyskał miano „szachowego Wimbledona” i jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów szachowych na świecie. W turnieju uczestniczą zaproszeni szachiści, więc tym bardziej należy docenić fakt zaproszenia Jana i możliwość zmierzenia się min. z mistrzem świata Magnusem Carlsenem, Viswanathanem Anandem. Zapraszamy do zmagań z kombinacjami!

czytaj całość »
Sonda
Najlepsza książka do nauki szachów?
Produkt dnia
Szachy Olimpijskie Średnie
Szachy Olimpijskie Średnie
80,00 zł
szt.
Szachy Turniejowe 3 Intarsja
Szachy Turniejowe 3 Intarsja
110,00 zł 99,00 zł
szt.
Szachy Turniejowe 4 Intarsja
Szachy Turniejowe 4 Intarsja
130,00 zł
szt.
Zegar Szachowy DGT 2010
Zegar Szachowy DGT 2010
215,00 zł 199,00 zł
szt.
Zegar Szachowy DGT 1001 Biały
Zegar Szachowy DGT 1001 Biały
90,00 zł 72,00 zł
szt.
Zegar Szachowy DGT 1001 Czarny
Zegar Szachowy DGT 1001 Czarny
90,00 zł 70,00 zł
szt.
Szachy Choinkowe
Szachy Choinkowe
160,00 zł
szt.
Zestaw Książek Do Nauki Gry w Szachy
Zestaw Książek Do Nauki Gry w Szachy
75,00 zł
szt.
Fritz & Czesław Nauka Gry w Szachy Dla Dzieci
Fritz & Czesław Nauka Gry w Szachy Dla Dzieci
89,00 zł 85,00 zł
szt.
Szachy Olimpijskie Czereśniowe + Warcaby
Szachy Olimpijskie Czereśniowe + Warcaby
85,00 zł
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl