Promocje
Szachy Szkolne
Szachy Szkolne
55,00 zł 50,00 zł
szt.
Mój Pierwszy Podręcznik F. Halasz, Z. Geczi
Mój Pierwszy Podręcznik F. Halasz, Z. Geczi
29,00 zł 26,00 zł
szt.
Fritz & Czesław Nauka Gry w Szachy Dla Dzieci
Fritz & Czesław Nauka Gry w Szachy Dla Dzieci
89,00 zł 85,00 zł
szt.
Szachy Turniejowe 3 Intarsja
Szachy Turniejowe 3 Intarsja
110,00 zł 99,00 zł
szt.
Nowości

SZACHY NA ZAMÓWIENIE

SZACHY UNIKATOWE

Unikatowe szachy upcyclingowe* wykonywane na zamówienie. Prawdziwe arcydzieła sztuki, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju – teraz mogą znaleźć się w Twoim domu…

Każdy człowiek jest jedynym, niepowtarzalnym egzemplarzem. Ma swoje pasje, miłości, radości, zalety… ma też swoje własne wady. Każdy - jako istota wyjątkowa - zasługuje na wyjątkowe rzeczy w swoim życiu. Jedną z nich mogą być… szachy. Przedstawiamy Wam unikatową ofertę - szachy na zamówienie w jednym, jedynym egzemplarzu z certyfikatem niepowtarzalności.

Wykonywane głównie w stylistyce upcyclingowej - czyli z surowców wtórnych, ale nie tylko. Powstają również szachy drewniane w nowatorskiej stylistyce czy fuzja drewna z metalami półszlachetnymi - miedzią i mosiądzem.

Szachy upcyclingowe powstają z desek szalunkowych lub podłogowych, puszek po napojach, szkła, ceramiki, drutu i skóry.  Każda figura to osobny proces twórczy, który owocuje powstaniem mini-rzeźby. Również szachownica, którą często wykonywana jest, łącząc w całość kilka desek wymaga kreatywnego podejścia, każda jest zatem jedyna w swoim rodzaju.

Szachy mogę być wykonane w dowolnej kolorystyce i rozmiarze. Różna może być ich tematyka - postacie rodem z książek czy filmów, elementy natury, architektury, instrumenty muzyczne - cokolwiek wpadnie Wam do głowy J Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia. 

Szachownice powstają między innymi ze starych desek podłogowych, trochę podrzeźbionych przez kornika, trochę wypaczonych. Ustabilizowane poprzez podklejenie pasami ze skór z odzysku, które jednocześnie chronią powierzchnię blatu przed zarysowaniem. Pola pomalowane złotą i srebrną pastą akrylową, linie między nimi wypalone. Oznaczenia pola wypalone, a następnie pomalowane. Całość może być wykończona hebanową bejcą i lakierem.

Figury wykonane są z puszki po piwie, drutu, skóry z odzysku, starych monet i koralików (szkło, ceramika, metal, cięta muszla). 

Szachy są sygnowane i mają certyfikat niepowtarzalności, który gwarantuje, iż jest to jedyny egzemplarz na świecie.Uwaga – szachy powstają na zamówienie, w galerii prezentujemy przykładowe szachy, które już zostały stworzone i niestety znalazły już nabywcę, tym niemniej mogą być inspiracją dla modelu, który może powstać na Wasze zlecenie. Zapraszamy do oglądania. Jeżeli jesteście zainteresowani prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Muzyczna bitwa - Bach vs Mozart.

Szachy - Reds vs Blacks

*Upcykling – forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

 

Szachy Blacks Vs Reds Szachy Blacks Vs Reds
Cena: 3 000,00 zł
zobacz więcej
Szachy Muzyczna Bitwa Szachy Muzyczna Bitwa
Cena: 3 500,00 zł
zobacz więcej
Sonda
Najlepsza książka do nauki szachów?
Produkt dnia
Szachy Olimpijskie Średnie
Szachy Olimpijskie Średnie
80,00 zł
szt.
Szachy Turniejowe 3 Intarsja
Szachy Turniejowe 3 Intarsja
110,00 zł 99,00 zł
szt.
Szachy Turniejowe 4 Intarsja
Szachy Turniejowe 4 Intarsja
130,00 zł
szt.
Zegar Szachowy DGT 2010
Zegar Szachowy DGT 2010
215,00 zł 199,00 zł
szt.
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl