SZACHY NA ZAMÓWIENIE

SZACHY UNIKATOWE

Unikatowe szachy upcyclingowe* wykonywane na zamówienie. Prawdziwe arcydzieła sztuki, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju – teraz mogą znaleźć się w Twoim domu…

Każdy człowiek jest jedynym, niepowtarzalnym egzemplarzem. Ma swoje pasje, miłości, radości, zalety… ma też swoje własne wady. Każdy - jako istota wyjątkowa - zasługuje na wyjątkowe rzeczy w swoim życiu. Jedną z nich mogą być… szachy. Przedstawiamy Wam unikatową ofertę - szachy na zamówienie w jednym, jedynym egzemplarzu z certyfikatem niepowtarzalności.

Wykonywane głównie w stylistyce upcyclingowej - czyli z surowców wtórnych, ale nie tylko. Powstają również szachy drewniane w nowatorskiej stylistyce czy fuzja drewna z metalami półszlachetnymi - miedzią i mosiądzem.

Szachy upcyclingowe powstają z desek szalunkowych lub podłogowych, puszek po napojach, szkła, ceramiki, drutu i skóry.  Każda figura to osobny proces twórczy, który owocuje powstaniem mini-rzeźby. Również szachownica, którą często wykonywana jest, łącząc w całość kilka desek wymaga kreatywnego podejścia, każda jest zatem jedyna w swoim rodzaju.

Szachy mogę być wykonane w dowolnej kolorystyce i rozmiarze. Różna może być ich tematyka - postacie rodem z książek czy filmów, elementy natury, architektury, instrumenty muzyczne - cokolwiek wpadnie Wam do głowy J Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia. 

Szachownice powstają między innymi ze starych desek podłogowych, trochę podrzeźbionych przez kornika, trochę wypaczonych. Ustabilizowane poprzez podklejenie pasami ze skór z odzysku, które jednocześnie chronią powierzchnię blatu przed zarysowaniem. Pola pomalowane złotą i srebrną pastą akrylową, linie między nimi wypalone. Oznaczenia pola wypalone, a następnie pomalowane. Całość może być wykończona hebanową bejcą i lakierem.

Figury wykonane są z puszki po piwie, drutu, skóry z odzysku, starych monet i koralików (szkło, ceramika, metal, cięta muszla). 

Szachy są sygnowane i mają certyfikat niepowtarzalności, który gwarantuje, iż jest to jedyny egzemplarz na świecie.Uwaga – szachy powstają na zamówienie, w galerii prezentujemy przykładowe szachy, które już zostały stworzone i niestety znalazły już nabywcę, tym niemniej mogą być inspiracją dla modelu, który może powstać na Wasze zlecenie. Zapraszamy do oglądania. Jeżeli jesteście zainteresowani prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Muzyczna bitwa - Bach vs Mozart.

Szachy - Reds vs Blacks

*Upcykling – forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

 

No products matching your criteria have been found.

ZEGAR SZACHOWY DGT 3000
ZEGAR SZACHOWY DGT 3000

€88.57

szt.
ZEGAR SZACHOWY DGT 2010
ZEGAR SZACHOWY DGT 2010

€65.69

szt.
ZEGAR SZACHOWY DGT 1001 Biały
ZEGAR SZACHOWY DGT 1001 Biały

€28.29

ZEGAR SZACHOWY DGT 1001 Czarny
ZEGAR SZACHOWY DGT 1001 Czarny

€28.29

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl